چشم انداز دبیرستان فرهنگ منطقه 16

دبیرستان ما در پایان شهریور ماه سال 1396 در جایگاهی قرار دارد که قصد داریم با توکل به خداوند متعال و تلاش و پشتکار پرسنل دبیرستان و دانش آموزان مستعد خود در چهار سال آینده ( پایان شهریور ماه 1400 ) در محورهای دو گانه زیر شاهد رشد و بالندگی آن باشیم .

محور آموزش :

1 – در حال حاضر دانش آموزان پایه اول در حدود 60 درصد شان رشته ی انسانی را جهت ادامه تحصیل انتخاب می نمایند قصد داریم با عملکرد هر چه بهتر شاهد جذب هشتاد درصدی این دانش آموزان در این رشته غنی باشیم .

2 – ده درصد دانش آموزان پایه یازدهم انسانی دراین واحد آموزشی در حال حاضر در قسمت مشاعره و مکالمه عربی حضور فعال دارند که امیدواریم این عدد به سی درصد افزایش یابد .

3 – تلاش می کنیم میانگین مناسبی در امتحانات نهایی بدست آوریم .

4 – تعداد پذیرفته شدگان مرحله اول المپیاد ادبی این واحد آموزشی در حال حاضر تنها 4 نفر بوده است که قصد داریم با همت خانواده بزرگ فرهنگ این عزیزان را به ده نفر افزایش دهیم .

5 – سی درصد دانش آموزان پیش دانشگاهی با رتبه های زیر 1000 کنکور سراسری راهی دانشگاههای کشور میشوند که امیدواریم با یک برنامه منسجم این عدد را به 50 درصد برسانیم .

محور پرورش :

1 – در حدود ده درصد دانش آموزان در حال حاضر در رشته های فرهنگی و هنری حضور پررنگ داشته و خلق آثار مینمایند امید داریم در چهار سال آینده این تعداد را به 20 درصد افزایش دهیم .

2 – در حال حاضر 30 درصد دانش آموزان در نماز جماعت دبیرستان شرکت مینمایند در صدد هستیم با بستر سازی مناسب حضور حداقل 60 درصدی عزیزان دانش آموز را شاهد باشیم .

3 –در حدود 5 درصد دانش آموزان در مسابقات و برنامه های پژوهشی حضور فعال دارند که امیدواریم تعداد پژوهشگران خود را در چهار سال آینده به پانزده درصد دانش آموزان افزایش دهیم .

4 – شرکت کنندگان مسابقات چندگانه ورزشی در حال حاضر حدود 25 درصد دانش آموزان دبیرستان میباشد که امیدواریم با شور و نشاط مضاعف دانش آموزان شاهد حضور 50 درصدی آنها باشیم .

5 –در حدود 20 در صد دانش آموزان کاربران موفق رایانه ای میباشند که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب این عدد به 50 درصد نزدیک شود .

Copyright©2019 Best View 1024*768 Design by alaee