این واحد آموزشی (فرهنگ شهید شریفی منطقه 16)، کار خود را در سال 1377 در محل تهران خیابان شوش انتهای وحدت اسلامی با جذب 21 دانش‏ آموز در پایه‏ ی اوّل متوسّطه و در کسوت مدارس نمونه دولتی آغازنموده است.

در سال 1381 به ساختمان جدید یعنی محل فعلی دبیرستان واقع در علی آباد منتقل گردیده، و همزمان با فارغ‏ التحصیلی اولین دانش ‏آموزان پایه‏ ی سوم دبیرستان، مجوّز تأسیس دوره ‏ی پیش‏ دانشگاهی را نیز دریافت نموده است.

این مرکزبا تربیت دانش آموزان موفق در رشته ادبیات و علوم انسانی و کسب رتبه های برتر در کنکور سراسری جایگاه علمی خود را در رشته « ادبیّات و علوم انسانی » تثبیت نموده و به عنوان یکی از مدارس برتر در این رشته شناخته می شود.

اولین مدیر این واحد آموزشی جناب آقای سعید علیزاده فنایی بوده است که تا سال 1388 مدیریت این مرکز را به عهده داشته است.

از سال 1388 تا 1391 نیز مدیریت واحد آموزشی بر عهده جناب آقای مهدی دروگر بوده است.

از سال 1391 تا 1396 نیز آقای محمد شیرازی مدیریت این مرکز آموزشی را عهده دار بوده است.

از سال 1396 تا 1402 آقای رضا بیات در سمت مدیریت دبیرستان فرهنگ شهید شریفی بوده است.

از سال 1402 تا کنون نیز مدیریت این مرکز آموزشی به عهده آقای حسین خورشیدی می باشد.

این واحد آموزشی در زمینی به مساحت 2600 متر مربع و توسط خیر مدرسه ساز آقای شریفی برادر بزرگ شهید ابراهیم شریفی احداث گردیده است. ساختمان این واحد آموزشی 4 طبقه بوده و دارای 12 کلاس درس استانداد و 11 اتاق اداری است . علاوه برآن این واحد آموزشی دارای یک سایت رایانه مجهز - نماز خانه - کتابخانه و سالن مطالعه می باشد.

در حال حاضردر این دبیرستان حدود 185 دانش آموز فقط در رشته ادبیات و علوم انسانی مشغول به تحصیل می باشند. و این امر امکان جذب دبیران ویژه آموزش رشته ادبیات و علوم انسانی را امکان پذیر ساخته است

Pic
Pic
Pic
Pic
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright©2021 Best View 1024*768 Design by alaee