به نام خدا

 

مهدی درودگر در سال 1345 در خانواده ای مذهبی در جنوب تهران به دنیا آمد و روزگار نوجوانی و جوانی را همزمان با  دوران سرنوشت ساز انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی گذراند. ایشان دورهی دبیرستان را در مدرسه ی سید فاطمی ،یا به گفته ی خودشان در شهیدستان سید فاطمی،گذراند و رتبه ی کنکور ایشان 745 شد همچنین در کنکور کارشناسی ارشد رتبه ی 44 را کسب کردند.

 

سلام خدمت شما آقای درودگر متشکریم که این وقت را در اختیار ما قرار داده اید.

 

-          من هم خدمت شما و همه ی خوانندگان وبگاه فرهنگ سلام عرض می کنم و بازگشایی مدارس را خدمت شما تبریک می گویم.

 

جناب آقای درودگر اگر ممکن است برای ما مقداری از سوابق و فعالیت های آموزشی خود بگویید. همچنین بهترین اساتید شما در حوزه و دانشگاه و دبیرستان چه کسی بود؟ و همچنین دروس مورد علاقه خود را نام ببرید.

 

-          مدتی در مدرسه ی حاج آقا مجتهدی مشغول بودم و سپس مدرسه ی مروی و موفق بودم دروس سطح را تمام کنم و 2 سال در درس خارج فقه و اصول آیت الله جعفری اراکی در مدرسه ی مروی شرکت کردم. بهترین استاد من در حوزه همین حضرت آیت الله مجتهدی بود. ایشان مدیر و رئیس حوزه بودند ولی روش ایشان چنان بود که حق استادی هم دارند و ما طلبه ها خود را مدیون ایشان می دانیم.

در دانشگاه آیت الله دکتر احمد بهشتی استاد فلسفه اسلامی و مرحوم دکتر محمد خوانساری استاد درس منطق و فلسفه مشاء از بهترین اساتید من بودند و در دبیرستان آقای مقبلی استاد ادبیات فارسی و آقای چراغی استاد زبان انگلیسی (گرامر) از بهترین معلمان من بودند.

27 سال در کار آموزش و تربیت فرزندان میهن عزیز بودم . کار تحقیقاتی من پایان نامه کارشناسی ارشد تحت عنوان "تجرد نفس ناطقه از دیدگاه حکیم الهی صدر المتالهین شیرازی" می باشد و استاد راهنمای من آیت الله دکتر احمد بهشتی عضو مجلس خبرگان رهبری بودند.

 

جناب آقای درودگر شعار و هدف اصلی زندگی شما چیست؟

 

-          شعار من در زندگی معرفت و شناخت حقیقی و مطابق با واقع است و هدف اصلی زندگی من تقرب به درگاه پروردگار است.

 

سال تحصیلی 91-90 از دیدگاه مدیر دبیرستان فرهنگ چه سالی است؟

 

-          "سال رشد و پیشرفت همه جانبه وتثبیت جایگاه دبیرستان فرهنگ در بین دبیرستان های برتر و کارآمد کشور"

 

دبیرستان فرهنگ از آن مجموعه آموزشگاه هایی که در کنار مسایل علمی، به مسایل فرهنگی و تربیتی توجه خاصی دارد، برنامه های آموزشگاه در این زمینه در سال جدید چیست؟

 

-          توجه ویژه به برنامه های فرهنگی و تربیتی و ان شاءالله امسال قرار است برنامه ی جامع پرورشی و فرهنگی دبیرستان تدوین و ارائه شود.

انتظار شما از دانش آموزان در مورد برنامه های آموزشگاه در سال جاری چیست؟

از دانش آموزان عزیز انتظار دارم تمامی سعی خود را مبذول دارند تا دقیقاً طبق برنامه های مدرسه قدم به قدم به سوی موفقیت پیش رویم.

 

با توجه به موفقیت های چشمگیر علمی دانش آموزان دبیرستان در کنکور سراسری و نیز موفقیت های فرهنگی ، هنری دانش آموزان در مسابقات فرهنگی و هنری و پرسش مهر برای پیشبرد این موفقیت ها در سال جدید چه برنامه ها و امکاناتی در نظر گرفته اید؟

 

-          فکر می کنم برنامه های علمی و فرهنگی نیاز بیشتری به حمایت های مالی دارند؛ ان شاء الله امسال کلاس های المپیاد را هم جدی تر پی گیری خواهیم کرد.

 

برنامه های دبیرستان فرهنگ در تغییر رویکرد به سمت مدرسه ی هوشمند چیست؟

 

-          جدی تر گرفتن درس رایانه در پایه های اول و دوم، ایجاد شبکه ی داخلی و اتصال به شبکه های آموزشی ،تجهیز کلاس های آموزشی به وسایل مورد نیاز، آموزش های الکترونیکی و به روز کردن سایت مدرسه که امیدوارم سال آینده مدرسه ما به معنای حقیقی کلمه به یک واحد هوشمند تبدیل شود.

 

اگر بخواهید به مجموعه دبیرستان فرهنگ نمره بدهید ، چند است و چرا؟

 

-          نمره ی 18 میدهم ؛ زیرا معتقدم می توانیم بهتر از الآن باشیم و استعداد آن را داریم.

 

در راه نیل به اهداف دبیرستان با چه مشکلاتی مواجه هستید؟

 

-          دوست ندارم از مشکلات صحبت کنم ؛ میم مشکلات را حذف کنید تا تبدیل به شکلات شود! از خداوند می خواهم مرا کمک کند و همین و بس .

 

و آرزوی شما برای خوانندگان این مصاحبه در سایت دبیرستان:

 

-          آرزو می کنم همیشه سالم و تندرست و عاقبت به خیر باشند.

 

گفتگو با آقای درودگر

Copyright 2011   Best View 1024*768

Design by alaee